Kvalifikaci singlistů na vyhrál Slovák Martikán

Všichni tři čeští singlisté figurují v seznamu čtyřiceti účastníků semifinále Světového poháru ve vodním slalomu v kategorii C1 v Praze-Troji. Z druhého místa v kvalifikaci postoupil do semifinále Stanislav Ježek, třetí skončil Tomáš Indruch a Vítězslav Gebas obsadil 25. příčku.

Nejlepší jízdy v kvalifikaci předvedl úřadující mistr Evropy z nedávného šampionátu v Liptovském Mikuláši Michal Martikán. Slovenský olympijský vítěz z Atlanty 1996 absolvoval na umělém kanálu v Praze-Troji stejně jako dvojice českých závodníků dvě bezchybné jízdy (180,87 s).

Bronzový medailista z loňského mistrovství světa v Praze Stanislav Ježek za ním v součtu časů zaostal o 2,37 s (183,24). „Stoprocentní to nebylo, ale druhá jízda už byla výrazně lepší,“ komentoval svůj výkon Ježek.

Drobné chybičky mrzely třetího v pořadí Tomáše Indrucha (185,00). „Dnes to bylo takové rozjetí, ale na semifinále bych měl jízdy ještě trochu vyčistit,“ řekl.

Semifinále kategorie C1 je na programu v sobotu v 10.00 hod. Start finálového závodu za účasti deseti nejlepších singlistů je naplánován na 13.30 hod. Oba závody vysílá v přímém přenosu ČT4.