Kvalifikaci kajakářek vyhrála Hilgertová

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová vyhrála páteční kvalifikaci kajakářek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze-Troji. Společně s ní se v sobotním semifinále představí i další dvě české slalomářky – Irena Pavelková obsadila v kvalifikaci šesté místo a Marcela Sadilová 14. příčku.

Štěpánka Hilgertová (194,41) předvedla na umělém kanálu v Praze-Troji dvě bezchybné jízdy, na druhém místě skončila v kvalifikaci Britka Laura Blakemanová (195,32) a třetí skončila Němka Mandy Planertová (196,33).

„Druhá jízda byla malinko horší, neměla jsem v ní sice žádný zásadní technický problém, pouze jsem se před ní v rámci šetření psychických i fyzických sil méně rozjezdila i soustředila. Pro mě je plus, že i když to nebylo naplno, zvládla jsem dvě bezproblémové jízdy,“ komentovala svůj výkon Štěpánka Hilgertová. „Ale semifinálová už by měla určitě vypadat jinak.“

Irena Pavelková nebyla spokojena s druhou jízdou. „První byla docela dobrá, ale v druhé jsem udělala chybu v deváté brance. Sotva jsem se do ní dostala... Nevím, asi jsem se pořádně nesoustředila,“ přiznala česká kajakářka.

Semifinále kategorie K1 žen je na programu v sobotu v 11.10 hod. Start finálového závodu za účasti deseti nejlepších kajakářek je naplánován na 13.58 hod. Oba závody vysílá v přímém přenosu ČT4.