Semifinále singlistů vyhrál Ježek

Pouze jeden český závodník v kategorii C1 se představí v dnešním odpoledním finále Světového poháru v Praze-Troji. Bronzový z loňského mistrovství světa Stanislav Ježek přitom nastoupí do finále jako poslední.

Český singlista totiž vyhrál dopolední semifinálovou jízdu před Němcem Stefanem Pfanmöllerem a Australanem Robinem Bellem.

Těsně za finálovou desítkou, na třináctém místě skončil Tomáš Indruch. Třetí z českých semifinalistů Vítězslav Gebas obsadil šestnáctou příčku.

„Nečekal jsem, že budu nejrychlejší. Myslel jsem, že Michal Martikán pojede rychlejc. Asi jsem do toho nějak šlápl,“ netajil spokojenost vítěz semifinále Stanislav Ježek. „„Dvě těžké místa na trati se mi povedli zajet docela obstojně, což bylo zásadní, abych se kvalifikoval do finále. Za to jsem rád.“

Tomáš Indruch netajil zklamání. „Jel jsem špatně. Vím, že v deváté brance proud vyváží na branku a nepohlídal jsem si to. Přitom jsem nebyl nijak extra nervózní.“

Šestnáctý Vítězslav Gebas, který na poslední chvíli nahradil v české nominaci Jana Maška (zraněného při dopravní nehodě), se nevyvaroval na trati několika chyb.. „Byly malé, v ideální formě bych je asi neudělal, ale jinak jsem spokojený,“ řekl Gebas.

Ve finálové desítce nechybí kromě Ježka, Pfanmöllera a Bella ani dva slovenští singlisté, úřadující evropský šampion Michal Martikán a Juraj Minčík nebo bronzový z nedávného mistrovství Evropy Řek Christos Tsakmakis.

Finále je na programu od 13.30 hod, v přímém přenosu jej vysílá ČT4.