Semifinále kajakářů vyhrál Hradílek

Mimořádný úspěch si připsali na konto čeští kajakáři v závodě Světového poháru v Praze-Troji. Do desetičlenného finále se poprvé od zavedení systému semifinále – finále probojovali všichni tři: Hradílek, Hilgert i Pišvejc!

Nejlepší semifinálovou jízdu přitom předvedl nejmladší z nich, dvacetiletý Vavřinec Hradílek (89,69), který zvládl trať jako jediný pod 90 sekund a do finálové jízdy nastoupí překvapivě z první příčky! Druhý v semifinále Němec Fabian Dörfler za ním zaostal o 3,02 s a ze třetí pozice nastoupí do finále další z německých závodníků Erik Pfanmöller (+3,07).

Syn dvojnásobné olympijské vítězky Štěpánka Hilgertové, Luboš Hilgert skončil v semifinále pátý a vítěz páteční kvalifikace Ivan Pišvejc sedmý.

Vavřinec Hradílek si po dojetí jízdy neodpustil v cíli gesto radosti, ačkoli za ním ještě vyjedlo na trať dalších dvacet závodníků. Nikdo z nich však jeho výkon nepřekonal. „Už ráno jsem se v rozjíždění cítil super a s jízdou jsem určitě spokojený. Ale v některých částích tratě jsem jel na hranici svých možností,“ přiznal český kajakář.

Luboš Hilgert si také pochvaloval. „Po dlouhé době jsem zajel docela slušnou závodní jízdu, i když v ní byli momenty, co by se dali vylepšit. Třeba horní část tratě nebyla moc povedená, chtělo to míň jistit,“ řekl.

Pouze vítěz páteční kvalifikace nebyl zcela spokojen se svojí jízdou. „Bohužel tam byla trochu křeč, možná nervozitou. Ale doufám, že do finále se trochu zklidním,“ přál si Ivan Pišvejc.

Finále kategorie kajakářů je na programu ve 13.30 hod, v přímém přenosu jej vysílá ČT2.