Překvapivým vítězem mezi kajakáři se stal Vavřinec Hradílek

 Famózním způsobem využili znalost domácího prostředí čeští kajakáři v závodě Světového poháru v Praze-Troji. Poprvé od zavedení systému semifinále - finále se všichni tři představili v desetičlenném finále. Dva z nich vystoupili na stupně pro nejlepší. A jeden z nich si při slavnostním ceremoniálu poslechl českou hymnu – prvním triumfem v závodě Světového poháru v kariéře šokoval dvacetiletý Vavřinec Hradílek!

„Nevím, co k tomu říct... Vyhrál jsem, je to super,“ radoval se v cíli český kajakář po své premiéře v závodě Světového poháru. Už dopoledne se prý cítil skvěle.

„V semifinále jsem ale v některých částích tratě jsem jel na hranici svých možností,“ přiznal. Do finále na umělém kanálu v Troji nastupoval s náskokem větším než tři vteřiny na Fabiana Dörflera. Navzdory dvěma trestným vteřinám za jeden dotyk branky v cíli finále předčil německého kajakáře o 0,70 s. Finálovou jízdu však Vavřinec Hradílek hodnotil kriticky. „Byla dost pomalá, vytuhnul jsem...“ říkal český kajakář s úsměvem na tváři.

Na stupně pro nejlepší s ním a Dörflerem vystoupil Ivan Pišvejc. Vítěz páteční kvalifikace skončil v semifinále sedmý, výbornou finálovou jízdou se však ve finále propracoval na celkovou třetí příčku – ačkoli si v každé jízdě připsal na konto dvě trestné vteřiny...

Hned pod stupni vítězů skončil Luboš Hilgert, syn dvojnásobné olympijské vítězky a vítězky sobotního závodu kajakářek Štěpánky Hilgertové.