Do semifinále postoupili všichni Češi, vypadli Hochschornerové

Všech dvanáct českých lodí postoupilo do víkendových semifinálových klání v rámci úvodního závodu letošního ročníku Světového poháru v Praze – Troji. Naopak velkým překvapením je výpadek mistrů světa a dvojnásobných olympijských vítězů , slovenských bratrů Hochschornerových, kteří ve druhém kole neprojeli jednu z branek a do nedělních semifinálových klání se nekvalifikovali.

Čeští závodníci prošli kvalifikačním kláním bez výraznějších výpadků a s výjimkou kajakáře Vavřince Hradílka se nejvíce dařilo olympionikům.

Singlkanoista Stanislav Ježek v obou jízdách nasbíral po jedné penalizaci, celkově skončil třetí a před sobotním závodem cítí ve svém výkonu slušné rezervy. „Kvalifikaci není nutné vyhrát, pomalejší jízda nevadí, spíš mě mrzely ty šťouchy. Ale věřím, že to dneska bylo tak 70% mých možností.“

Třetí příčku vybojovali i Volf se Štěpánkem, kterým sice pro nedělní závod ubyla konkurence v podobě bratrů Hochschornerových, ale naopak se mohou těšit na souboj s premianty kvalifikace, bratranci Škantárovými.

Štěpánka Hilgertová po první jízdě dokonce vedla, nakonec skončila druhá za Slovenkou Dukátovou, která se právě v Troji před dvěma roky radovala z titulu mistryně světa. „Kvalifikace se dá těžko prezentovat jako závod… Jde hlavně o to rozjezdit se, nezazmatkovat, neudělat velkou chybu a hladce postoupit.“

 

 

C2 Kvalifikace

 

Tento text bude nahrazen přehrávačem