Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Hilgertová nepotvrdila únavu, suverénně vyhrála

Ačkoliv Štěpánka Hilgertová ještě v týdnu avizovala únavu z posledního soustředění na olympijské trati v Číně, v sobotu už suverénně kralovala nejsilnější možné konkurenci, která se na Světovém poháru v Troji sešla. Předvedla dvě bezchybné jízdy, ta druhá byla navíc daleko nejrychlejším výkonem dne. Finálová umístění navíc vybojovaly i další dvě domácí reprezentantky – pátá Marie Řihošková a osmá Irena Pavelková.

V semifinálových jízdách byl největším překvapením výpadek olympijské vítězky Eleny Kaliské, která se do finále neprobojovala. Naopak všechny tři české závodnice prošly bez problémů. Radovala se zejména Irena Pavelková, které kvalifikační jízdy příliš nevycházely, zatímco v semifinále předvedla čtvrtý nejlepší výkon. „Včera jsem se míň soustředila, dneska jsem jela dobře, můžu být spokojená, i když nějaké zádrhele tam určitě byly,“ komentovala svoji první jízdu.

Marie Řihošková postupovala do finále jako šestá a sama připustila, že jí k tomu dopomohla i značná dávka štěstí. Už na první brance zaznamenala jeden šťouch, mnohem více se ale zapotila při průjezdu protivodných branek 15 a 16. „Kdyby mi na té šestnáctce dali padesátku, nemohla bych se zlobit, bylo to hodně na hraně.“

Hilgertová do finále postupovala jako druhá, jen 0,33 s za Němkou Planertovou.

Ve finálové jízdě opět mírně zaváhala Pavelková, když v závěru tratě nasbírala dvě penalizace. „Nějak moc jsem začala vnímat hlasatele a trochu mě to rozhodilo,“ přiznala.

Řihošková se tak posunula o jednu příčku výše a skončila celkově pátá. „Vlastně jsem se zlepšila jen proto, že to Irča zkazila, moc velkou zásluhu na tom nemám,“ usmívala se v cíli.

Obě reprezentantky nyní čekají další závody Světového poháru, olympiáda je pro ně již téměř dva měsíce uzavřenou kapitolou. „Nedá se nic dělat, jede tam jen jedna loď za každý stát a u nás si to vyjela Štěpánka, která byla dneska zase nejlepší,“ komentovala svůj úděl Řihošková.

Štěpánka Hilgertová nezastírala svoji radost z vítězství a předvedeného výkonu. „Ta druhá jízda byla patrně i nad moje očekávání… V Troji byla úžasná atmosféra, diváci mě hnali hodně dopředu, užívala jsem si to a chtěla jsem jet pro ně co nejlíp. Škoda, že takováhle kulisa mi nepomůže na olympiádě.“ Nezapomněla ani na kompliment svým reprezentačním kolegyním. „Před sezónou jsme se všechny připravovaly, jak nejlépe jsme mohly, olympiádu jsem si vybojovala já, ale znovu se ukázalo, že i holky jezdí super.“