Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Kajakářům kraloval Lefevre, Kubričan skončil třetí

Napínavý závod kajakářů vyhrál jeden z největších favoritů srpnových olympijských her Francouz Lefevre. Český olympionik Vavřinec Hradílek skončil v semifinále dvanáctý a do finále jako jediný z českého tria nepostoupil. Zastoupit ho dokázal osmý Ivan Pišvejc a zejména Lukáš Kubričan, který po dodatečné penalizaci jednoho ze švýcarských závodníků obsadil třetí příčku.

Hradílek svoji dvanáctou příčku hodnotil s nadhledem. „Nedařily se mi nájezdy, byla to divná jízda, ale to se stává, nebyl to můj poslední závod…“.

Naopak Lukáš Kubričan po první jízdě, která ho vynesla na třetí příčku, nezastíral lehkou euforii. „Byly tam malé chyby, pár nájezdů mi úplně nevyšlo, někde jsem nejel ideální stopu, ale jinak to bylo super.“

Lepší než on byl po prvním kole vedoucí Lefevre a také druhý Němec Pfannmöller, jenž více než hodinu zaměstnával jury. Před startem mu uplavalo pádlo a nestihl včas vyjet na trať. Rozhodčí mu následně povolili dodatečný start, ale poté, co se Němec kvalifikoval do finále, podala protest švýcarská výprava, hájící zájmy v tu chvíli jedenáctého Roethenmunda. Až pár minut před startem bylo rozhodnuto ve prospěch německého závodníka.

Ve finále se nejdřív snažil o posun ve výsledkové listině Ivan Pišvejc, ale nakonec zůstal osmý. „Dělal jsem, co jsem mohl, ale nevyšlo to,“ komentoval sbírku šesti trestných vteřin.

Podobně i Lukáš Kubričan přes zřejmou radost ze dvou bezchybných jízd cítil nejdříve v cíli lehké zklamání ze čtvrté příčky, těsně pod stupni vítězů. „Škoda, že to nevyšlo na medaili, ale ke konci mi už trochu docházely síly.“ V tu chvíli byli lepší než on vítězný Lefevre, stříbrný Pfannmöller a také třetí Švýcar Kurt. Tomu ale jury dodatečně přičetla dvě trestné vteřiny za jeden dotyk branky, podruhé během jediného odpoledne tak rozhodla k nelibosti švýcarského týmu, ale šťastný Kubričan se tak posunul na kýžené stupně vítězů. „Už jsem byl převlečený do civilu a měl jsem co dělat, abych to tam vůbec stihnul.“