Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Deblkanoistům kralovali Jiras s Maderem

Především zásluhou vynikající první jízdy rozdrtili deblkanoisté Marek Jiras – Tomáš Mader zbytek startovního pole a zcela jasně zvítězili v úvodním závodě letošního ročníku Světového poháru. Závod naopak příliš nevyšel olympionikům Volfovi se Štěpánkem, kteří dojeli devátí a ve finále porazili jen třetí českou loď Hradílek – Sehnal. Ještě hůře ale skončily ambice obhájců olympijského zlata, slovenských bratrů Hochschornerových, kteří už v pátek nepostoupili ani z kvalifikace.

„Mrzí mě to, nedaří se nám hlavně levé kombinace, určitě máme do olympiády co zlepšovat,“ komentoval výkon Ondřej Štěpánek. „Já věřím, že to byl jen dočasný výpadek, který určitě na příštích závodech napravíme,“ uklidňoval se Jaroslav Volf. Vzhledem k tomu, že v pondělí odlétají čeští olympionici na další tréninkový kemp na olympijském kanálu v Číně, dalších dvou závodů Světového poháru se nezúčastní. Tím příštím závodem tedy v podání Volfa se Štěpánkem bude zřejmě právě olympijský závod v Pekingu…

Do něj se v jarním nominačním klání Jiras s Maderem nekvalifikovali. „To nemá cenu řešit, Volfíci na jaře jezdili výborně a nominaci si vybojovali, nás teď čekají další závody Světového poháru.“ Se svým výkonem v Troji byli pochopitelně spokojeni. Jejich první jízda byla i přes jednu penalizaci daleko nejlepším výkonem dne, ve finálovém kole bezchybným výkonem již jen jistili vedení. „Jeli jsme s cílem neudělat velkou chybu. Nezajeli sjem úplně ideálně, ale vyšlo to,“ radovali se v cíli.