Videa ze závodu na Dartfish.tv

dftv_screenPřesouváme videoklipy na robustnější platformu dartfish.tv. Na této platformě máte možnost videa nejen prohlížet, stahovat, ale i komentovat, včetně možnosti komentovat pouze určité místo ve videu. Pokud si chcete video vložit do svých stránek je připravena i celá řada možností vkládání videa do stránek sociálních sítí typu Facebook apod.

Finálem kajaků Světový pohár v Tróji skončil

Třídenní závody plné dramatických zvratů a se špičkovou mezinárodní účastí sledovaly tisíce diváků z plných tribun a na velkoplošné obrazovce s přehledem záběrů po celé délce trati. Pro diváky byl připraven i doprovodný program, takže vodácký areál v Praze-Tróji byl plný po celý víkend.

Italian athlete Molmenti was far ahead of the others, Hilgert took the silver medal!

IMG_0194_F_Molmenti
Daniele Molmenti.
Kajakář Daniele Molmenti nenašel konkurenci. Zajel vůbec nejlepší čas trati, kterému se nikdo nepřiblížil nejen ve finále, ale ani v semifinále – 92.62. Luboš Hilgert, který překvapil v semifinále, udržel dobrou formu a vybojoval ve finále druhou pozici (94.02). Třetí skončil poslední muž semifinále, Švýcar Michael Kurt (94.68). Ostatní kajakáři ve špičkově obsazeném závodě chybovali, čímž ztratili naději na medaile. Jeden dotek odsunul na čtvrté místo Němce Alexandra Grimma (96.47) a dva doteky na šesté místo slovinského favorita Petera Kauzera (96.97), který jinak zajel nejlepší čas po Molmentim. Vavřinec Hradílek dojel čtvrtý (96.82). Kompletní výsledky zde.

Dukátovou zradila „šprajda“, vítězství patří Schornbergové

IMG_0033_F_Schornberg
Vítězná Jasmin Schornberg.
Neuvěřitelná nehoda, uvolněná „šprajda“, připravila hned v úvodu její jízdy slovenskou favoritku a suverénní vítězku semifinále Janu Dukátovou o úspěch. Vítězství z finálové jízdy kajakářek si odnesla loňská mistryně světa Jasmin Schornbergová z Německa s časem 109.05, za ní se velmi těsně zařadila Britka Fiona Pennie (109.16). Třetího místa se nakonec v napínavém závodě dočkala česká závodnice Štěpánka Hilgertová (109.79). Irena Pavelková dojela pátá. Dukátová, i s velkým množstvím vody v těžko ovladatelné lodi, která chvílemi téměř mizela pod hladinou, prohraný závod za mohutného potlesku diváků přesto dokončila. Kompletní výsledky zde.

Nabité finále kajakářů pojedou dva Češi

IMG_0117_SF_Hastings
John Hastings v semifinále.
Vítězem semifinále se stal Kanaďan John Hastings s časem (94.34), o čtyři setiny těsně následován vítězem kvalifikace Alexandrem Grimmem z Německa. Třetí nejlepší čas zajel loňský vítěz Světového poháru Slovinec Peter Kauzer (94.57). Ve finále uvidíme i úřadujícího evropského šampiona Daniele Molmentiho (Itálie) nebo olympijského vítěze z Atén Pierra Benoit Peschiera (Řecko) nebo špičkového britského závodníka Campbella Walshe.

Příjemným překvapením je čas českého reprezentanta Luboše Hilgerta 94.68, kterým si v semifinále získal čtvrté místo. Mezi deset finalistů se jako osmý probojoval i Vavřinec Hradílek. Třetí český semifinalista Vít Přindiš bohužel chyboval už na druhé brance a skončil dvaadvacátý. Kompletní výsledky zde.

Semifinále vyhrála Dukátová, Hilgertová těsně postupuje

IMG_0102_SF_Dukatova
Jana Dukátová.
Bezchybnou jízdou si vybojovala první místo v semifinále kajakářek favorizovaná Slovenka Jana Dukátová s výborným časem 105.62. Za ní se umístila rakouská závodnice Violetta Oblinger-Peters (108.95) a třetí pozici získala Němka Claudia Baer (109.58). Česká reprezentantka Irena Pavelková byla devátá. Do poslední chvíle diváci s napětím očekávali, zda do finále postoupí i Štěpánka Hilgertová, držící 10. postupovou pozici až do závěrečné semifinálové jízdy. Vítězka kvalifikace Rakušanka Corinna Kuhnle však příliš dlouho bojovala s proudem na obtížné protivodné 19. brance. Čas jí nakonec stačil až na 11. místo. Ve finále, které začíná ve 14 hodin, tak uvidíme dvě české reprezentantky. Kompletní výsledky semifinále kajakářek zde.

Závěrečný program Světového poháru začal

Dnes se rozhodne o vítězi kajaků. Kajakářky odstartovaly semifinálovou jízdu v deset hodin, kajakáři začínají o hodinu později. Finále, v němž se v každé kategorii utká deset závodníků, začíná ve 14.00 hodin. Přijďte podpořit naše závodníky a užít si příjemný den! Kromě sportovních zážitků vás totiž čeká i pestrý doprovodný program. Vstupné činí 50 Kč, ale vstupenky jsou slosovatelné a skýtají zajímavé ceny. Závody můžete sledovat i v přímém přenosu na ČT4 Sport nebo prostřednictvím živých výsledků na těchto stránkách a také v našem on-line zpravodajství.