Finálem kajaků Světový pohár v Tróji skončil

Třídenní závody plné dramatických zvratů a se špičkovou mezinárodní účastí sledovaly tisíce diváků z plných tribun a na velkoplošné obrazovce s přehledem záběrů po celé délce trati. Pro diváky byl připraven i doprovodný program, takže vodácký areál v Praze-Tróji byl plný po celý víkend.

 

Tiskové středisko zvládlo nápor zahraničních i českých novinářů, přenosy ze závodů byly dobře technicky zajištěny, komentování závodů v několika jazycích bylo na kvalitní úrovni.

Potvrdila se vysoká úroveň nejen naší reprezentace, ale i vodáckého areálu v Praze-Tróji a celého organizačního týmu, který měl zajištění závodů Světového poháru na starost. Objevily se sice menší problémy technického rázu, které při takhle rozsáhlé a hektické akci nelze vyloučit, a nemohli jsme kvůli tomu nabídnout úplně všechny novinky hlavně v oblasti rychlého zpravodajství, které jsme plánovali, ale zároveň nám to přineslo potřebnou zkušenost, jak vše příště zařídit lépe.

„Areál v Tróji pořádá Mistrovství světa v roce 2013 a věřím, že jsme letošním Světovým pohárem potvrdili, že jsme na všechny mezinárodní akce dobře připraveni,“ shrnul ředitel organizačního výboru Jiří Rohan.