Češi ovládli první den finále Světového poháru

První den závěrečného podniku letošního Světového poháru ve vodním slalomu, který se koná v Tróji, skončil pro českou reprezentaci mimořádně úspěšně. Všichni čeští závodníci se ve všech kategoriích kvalifikovali do semifinálových bojů. Kromě deblkanoí navíc Češi obsadili všechna první místa – Vavřinec Hradílek a Irena Pavelková v kajaku, Kateřina Hošková a Stanislav Ježek na singlkanoi.

„Je to výborný výsledek a skvělý start do závodů, a jsem rád, že jsem mohl pobavit diváky,“ říká Vavřinec Hradílek, který ve druhé kvalifikační jízdě předvedl několik efektních kousků, protože bylo zřejmé, že ho čas z první jízdy pošle do semifinále bez problémů. „Zítra se pojede úplně jiný závod,“ nepodceňuje však Hradílek svoje konkurenty.

I výkony jeho kolegů slibují, že čeští závodníci budou hrát o nemálo medailí. Stabilně kvalitní výkony podala olympijská vítězka jak Štěpánka Hilgertová (kajak), tak i její syn Luboš Hilgert (kajak), nebo Tomáš Indruch (singlkanoe), kteří do medailových bojů určitě také výrazně zasáhnou.

Sítem kvalifikace však postoupily i všechny světové hvězdy, takže konkurence bude navzdory dnešním úspěchům velká. Jediným překvapením bylo pouze vypadnutí bronzového olympionika z Pekingu Benjamina Boukpetiho (Togo), kterému semifinále kajaků uniklo o pouhých sedm setin sekundy.

„Naplno se závod rozjede zítra, doufám, že diváci ke kanálu v Tróji dorazí, aby podpořili naše reprezentanty,“ vyzývá Jiří Rohan, ředitel organizačního týmu.

Hlavní program Světového poháru pokračuje zítra od 9:00 hodin závody singlkanoí mužů i žen a kajaků mužů. Finále se v těchto kategoriích pojede od 12:20 hodin. V neděli vyvrcholí soutěž kajaků žen a deblkanoistů (semifinále se jede od 9:30 a finále od 12:05 hodin).

Kromě napínavých závodů na diváky v Tróji čeká i bohatý doprovodný program – například možnost vsadit si na výsledky v mobilní kanceláři Tipsportu, bungee trampolíny, lezecká stěna nebo umělecká dílna pro děti.

Vstupné je pouze 50 Kč, děti, senioři a postižení mají vstup zdarma.

Fotky z páteční kvalifikace najdete zde.