Ježek obhájil prvenství z kvalifikace

JezekStan
Stanislav Ježek
V jediné semifinálové jízdě singlkanoistů zajel nejlepší čas 95.64 Stanislav Ježek (CZE) a potvrdil tak roli favorita. Semifinále se vydařilo i Zhiqiangu Tengovi (CHN), který až do závěrečné Ježkovy jízdy udržel nejlepší čas 96.04. O pouhou setinu za ním zůstal David Florence (GBR).

Kompletní výsledky semifinále zde.

Z Čechů postoupil do desetičlenného finále už pouze Vítězslav Gebas (6. místo, čas 97.50), Tomáš Indruch byl až patnáctý.

Obrovské nasazení potvrdil Alexander Slafkovsky (SVK), který v kvalifikaci zajel druhý nejlepší čas, ale finále mu málem uniklo, neboť se dopustil dvou dotyků. S obrovským nasazením a rychlostí však dokázal čtyřsekundovou penalizaci stlačit a do finále se nakonec protlačil z 10. místa. 

Připomeňme, že dnešní finále, které se jede od 12.20 hodin, rozhodne o vítězi celé série letošního Světového poháru, neboť závody v Tróji jsou závěrečným podnikem této soutěže. Velké šance na zisk cenné trofeje má právě Stanislav Ježek (CZE) - pokud v dnešním finále vyjede alespoň 4. místo, stane se celkovým vítězem letošního Světového poháru.