Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Zlato v deblech získali Slovinci Tatjat a Božic, Koplík s Vrzáněm stříbrní!

TaljatBozic
Sašo Taljat, Luka Božic
Finálová jízda deblkanoí se nejlépe vydařila slovinské posádce Sašo Taljat a Luka Božic, kteří startovali jako druzí, ale až do poslední desáté jízdy nedokázal jejich skvělý čas 100.86 nikdo překonat. Nejvíce se mu přiblížila česká posádka Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň s časem 102.99, která nakonec získala stříbro. Třetí dojeli Britové David Florence a Richard Hounslow za 103.34. Celkovými vítězi Světového poháru se stali Peter a Pavol Hochschornerovi (SVK), kterým sice dnešní finále úplně uniklo, ale výborné výsledky z předchozích závodů série jim Světový pohár dopředu pojistily.

Kompletní výsledky finále deblkanoistů zde.

I když po medailích sahaly i další posádky, kromě tří prvních týmů nedokázal nikdo zajet trať bez chyb a tím proměnit rychlost v medailové umístění - nejlepší teoretické šance takto měli velmi rychlí Francouzi Gauthier Klauss a Matthieu Peche Peche i Slováci Ladislav a Peter Škantárovi. Ve finále se však chyby neodpouští, a tak oba týmy s penalizacemi skončily na 4., resp. 6. místě.

Nejlepší tým semifinále, David Schroeder a Frank Henze, jel příliš pomalu a navíc minul jednu branku, takže medailový sen se Němcům nesplnil.