Poslední den v Tróji - zlato a stříbro pro slovenské kajakářky, stříbro pro deblisty Koplíka a Vrzáně

 

VrzanKoplik
Stříbrní deblisté Tomáš Vrzan a Jakub Koplík
Finálovými jízdami kajakářek a deblkanoistů dnes skončily závody v Tróji, které jsou závěrečnou částí série letošního Světového poháru ve vodním slalomu. V deblkanoích zvítězili Slovinci Sašo Taljat a Luka Božic a česká dvojice Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň získala stříbro, což jim nakonec vyneslo i celkové třetí místo ve Světovém poháru.

Kajakům dominovaly Slovenky, protože zkušená Elena Kaliská vyjela zlatoJana Dukátová stříbro, čímž se zároveň stala celkovou vítězkou letošního Světového poháru. České reprezentantky měly smolný den a žádná z nich se do finále ani nedostala, největší naděje Štěpánka HilgertováIrena Pavelková si ze semifinálové jízdy odnesly příliš mnoho trestných sekund.

Na třetím místě v kajacích skončila překvapivě Ruska Marta Charitonová, v deblkanoích Britové David Florence a Richard Hounslow. Pro Florence to je druhá bronzová medaile z Tróje, neboť v sobotu si vypádloval třetí místo i v singlkanoích.

Obě kategorie přinesly několik překvapivých zvratů, především v selhání kajakářské mistryně světa Corinny Kühnle (AUT), která ve finále zbytečně chybovala už na první brance i několikrát později, a světových šampionů deblistů Petera a Pavola Hochschornerových (SVK), kteří se do finále vůbec nedostali kvůli neprojetí branky. Jejich výsledky z předchozích závodů série jim však přesto zajistily celkové vítězství v letošním Světovém poháru.

„Věřím, že se příští rok opět v Tróji sejdeme při stejně velkolepém závodu jako letos a v roce 2013 na mistrovství světa, které se koná ke sto letům české kanoistiky,“ poznamenal při závěrečné ceremonii předseda Českého svazu kanoistů Jaroslav Pollert.

Kompletní výsledky všech závodů, které se tento víkend jely v Tróji naleznete zde.

Kajakářky Jana Dukátová, Elena Kaliská a Marta Charitonová.kajakarky

Deblisté Tomáš Koplík-Jakub Vrzáň, SašoTaljat-Luka Božic a David Florence-Richard Hounslow.

debliste