Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Všechny kajakářky i deblkanoisté postupují do semifinále Světového poháru

karlovskyOdpolední program v pražské Troji pokračoval kvalifikací kajakářek. Mezi třiapadesáti závodnicemi na soupisce figurovaly čtyři české závodnice Veronika Vojtová, Karolína Galušková, Kateřina Kudějová a Štěpánka Hilgertová a všechny se hned z prvních jízd úspěšně probojovaly do semifinále. Nejrychleji dojela do cíle Francouzka Marie-Zelia Lafontová v čase 98.19, druhou příčku obsadila Jessica Foxová z Austrálie a na třetím místě skončila Kateřina Kudějová.

Svým startem si ještě během dnešního rána nebyla jistá nejmladší z českých závodnic Karolína Galušková. Přesto nakonec brala páté místo.
„Ani jsem nevěděla, jestli vůbec pojedu, protože jsem si v úterý na Riverside crossu při seskoku z rampy pohnula žebrem. Naštěstí mě dal náš fyzioterapeut dohromady, a tak jsem ráda, že jsem to dnes zvládla,“ usmívala se v cíli Galušková.

jessica malaPáteční kvalifikační odpoledne pak uzavřeli deblkanoisté, do závodu se vydaly tři české lodě. Na startu nechyběli vítězové z LOH v Riu de Janeiru bratranci Škantárovi, kteří trať zvládli projet v nejrychlejším čase 100.39. Čistou jízdu dále předvedli Ondřej Karlovský s Jakubem Jáněm, od prvního místa je dělilo 33 setin. Pro třetí místo si dojeli polští reprezentanti Michal Wiercioch a Grzegorz Majerczak. V semifinále také nebudou chybět další dvě české posádky Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem (5. místo v kvalifikaci) a Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm (12. místo v kvalifikaci).

Všem českým lodím se dnes na domácím kanále dařilo a celá reprezentace postoupila do dalších soubojů. Zítřejší program startuje v devět hodin nejprve semifinálovými jízdami kanoistů, kanoistek a kajakářů, kteří se poté krátce po poledni poperou o celkové vítězství.

galuskova„Rivalita tady doma samozřejmě musí být a já se na to moc těším,“ přiznává šestý muž kvalifikace kajakářů Jiří Prskavec. „Bylo by super, kdybychom se všichni dostali do finále. Nejdřív však musíme porazit zbytek světa a pak se můžeme hádat mezi sebou,“ dodal s nadsázkou.

Mimo tradiční disciplíny se na programu také znovu objeví slalom cross, ve kterém má česká reprezentace trčíčlenné zastoupení mezi muži a hned osmičlenné mezi ženami.

Foto: Jan Luxík