Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Semifinále kanoistek suverénně ovládla Foxová, do desítky proklouzly Hošková i Satková

jessica malaS těžkou tratí se v trojském kanále vypořádávaly i kanoistky. První tři jízdy ovšem byly hodně nepovedené, závodnice míjely branky a u jejich jmen svítily výrazně penalizace. Smůlu prolomila až domácí Martina Satková, která zajela čistou jízdu v čase 128.57 a šla tak rovnou do průběžného čela závodu.

„S dnešní jízdou jsem poměrně spokojená, neudělala jsem žádnou větší chybu, jela jsem na to, na co jsem měla. Obtížné pasáže, kterých jsem se nejvíc bála, jsem zvládla. Myslím si, že největší roli hraje koncová pasáž, kde už docházejí síly, a bude to o tom, kdo víc vydrží,“ řekla v cíli Satková.

Výborně zajela i Francouzka Claire Jacquetová, která se před Satkovou dostala i přes šestivteřinovou penalizaci. Chyba na protivodné brance číslo 12 nerozhodila ani další českou závodnici Kateřinu Hoškovou, která se zařadila o stupínek výše než její krajanka Satková. Obě Češky se do finálové desítky v pohodě probojovaly. „Jsem docela spokojená s tím, že jsem zajela bez nějaké větší chyby, ale od půlky jsem už vůbec nemohla. Nejtěžší je závěr kolem lávky, tam už totiž docházejí síly a snadno se tam chybuje,“ řekla Hošková.

Postupové štěstí však neměla Monika Jančová. Ač si z českých závodnic vedla v kvalifikaci nejlépe, v semifinále měla velké problémy. Přestože zajela čistě, velké zdržení nabrala u branky číslo 11, do které se musela vracet, zadrhla se i na protivodné brance číslo 19 a výsledným časem 137.91 na nejlepší nestačila.

Kdo ovšem nenechal nikoho na pochybách, že do finále rozhodně patří, byla Australanka Jessica Foxová. Obojživelnice, která září i v kajakářské soutěži, byla jasně nejúspěšnější závodnicí v celém startovním poli. Do odpoledního finále prošla bez problémů z prvního místa čistou jízdou a časem 121.54. Mezi nejlepší desítku prošla i vítězka kvalifikace Nadine Weratschnigová z Rakouska, juniorská mistryně světa z roku 2015, mezi nejlepšími nebude chybět ani britské duo Kimberly Woodsová a Mallory Franklinová. „V dané chvíli jsem si vedla dobře. Pro finále ale musím plno věcí zlepšit, zejména pak střední část," ohodnotila svůj výkon Woodsová. „I mě přijdou nejtěžší brány 10 a 11, takže právě zde musím být ve finále rychlejší a projet je čistěji," dodala Franklinová. Účast ve finále si jako poslední postupující zajistila zkušená Lena Stoecklinová z Německa časem 131.83.