Přípravy na Světový pohár už běží v plném proudu

WCup2017 web logo 01Začátek roku se ve světě vodního slalomu nese ve znamení zahraničních soustředění. Momentálně se naši nejlepší závodníci připravují v dějišti příštího mistrovství světa ve francouzském Pau. Zářijový šampionát je určitě vrcholem letošní sezóny, ale otevře jí světový pohár v Praze. A ten se již naplno připravuje.

Za organizační výbor světového poháru v Praze – Troji, který se k nám vrací už po patnácté, jsme vyzpovídali ředitele Jiřího Rohana. Čemu se teď nejnověji věnoval? „Co se týká technického zabezpečení akce, tak bychom měli zůstat na vysoké úrovni z roku 2016 s dalšími drobnými vylepšeními,“ plánuje Rohan a dodává i další informace. „V současné chvíli ještě nemáme uzavřené smlouvy se všemi partnery, ale s řadou z nich ano,“ prozrazuje ze zákulisí příprav světové akce.

Pro návštěvníky bude připraven opět zajímavý program a doprovodní akce. Ale už teď máme pár novinek. „Díky podpoře hlavního města Prahy byla dobudována a zkolaudována příjezdová komunikace do kanoistického areálu a k loděnici UK FTVS a tak po dlouhých letech, kdy byla přerušena příjezdová komunikace Vodácká stavbou městského okruhu, bude příjezd pro závodníky a organizátory do areálu mnohem snazší,“ popisuje Rohan.

V letošním roce by organizátoři měli mít k dispozici i pozemek, který je v přímém sousedství loděnice UK FTVS. Ten Hlavní město Praha vykoupilo v rámci revitalizace území – veřejný prostor Troja. „Pozemek bychom rádi využili pro umístění „závodnické zóny“, který se v předešlých letech tísnil na pozemku UK FTVS. Využití tohoto prostoru přispěje k dalšímu zkvalitnění naší akce a to zejména pro sportovce, kteří to určitě ocení,“ ocenil předseda organizačního výboru.

O dalších zajímavostech a novinkách v Troji se můžete dočíst i na našich sociálních sítích Canoe Slalom Prague a Český vodní slalom a sjezd.