Už za týden šampionát i s medailisty z ME ve vodním slalomu

nedelenovinari 6Jen skončilo mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Slovinsku, a už tento víkend (10 – 11. června) se rozdají další cenné medaile. O republikové tituly budou i v rámci Českého poháru bojovat nejlepší čeští vodní slalomáři, kteří se představí na oblíbené trati v Praze – Troji. Po roku se tak šampionát vrací do hlavního města, když se loni pořádal pod Lipenskou přehradou.

Jen týden před Světovým pohárem, kterým v Praze odstartuje letošní seriál Mezinárodní kanoistické federace ICF, bude šampionát generálkou před boji se světovou špičkou a také soubojem o cenné body v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu.
Pro vítěze čekají i atraktivní finanční odměny - 20.000 za vítězství, 10.000 za druhé místo a 4.000 za třetí příčku. Dokáže kajakář Ondřej Tunka obhájit titul v silné konkurenci čerstvě bronzového evropského medailistu z Tacenu Jiřího Prskavce?

Další medailistkou z právě ukončeného mistrovství Evropy bude v Praze kanoistka Tereza Fišerová. Stříbrná závodnice bude národní titul obhajovat, jelikož vyhrála i loni. Mezi singlkanoisty bude horkým želízkem šestý muž mistrovství Evropy a jediný finalista v Tacenu Matyáš Lhota. Jen osmnáctiletý talent bude muset ale porazit hned dva obhajující mistry, a to Lukáše Rohana a čerstvého tatínka Vítězslava Gebase. „Bude určitě na mě velký tlak, abych vozil medaile, ale snažím se to tak nebrat,“ prohlásil Lhota.

Nejlepší kajakářkou byla loni Kateřina Kudějová, která si po neoblíbené trati v Tacenu bude chtít spravit chuť. Ale ani Amálie Hilgertová nebude zahálet, jelikož na ME čekala od sebe víc. V Troji budete mít možná i jednu z posledních šancí vidět legendu tohoto sportu, dvojnásobnou olympijskou vítězku Štěpánku Hilgertovou. Hvězda vodního slalomu ve svých 49 letech pomalu začíná uvažovat o ukončení kariéra.

Olympionici z Ria a bronzoví evropští medailisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem budou o další titul bojovat mezi deblkanoisty a ohrozit je podle tabulek můžou jen tréninkový partneři Karlovský – Jáně.

Mistrovství České republiky a Český pohár Skupiny ČEZ ve vodním slalomu budou probíhat v sobotu 10. a v neděli 11. června na umělé slalomové dráze v Praze – Troji. Mistrovství ČR v sobotu 10. června bude vysílané v přímém přenosu na ČT Sport v rámci dne s Českou televizí. Od 9 hodin začnou na ČT vstupy z Troje, doplněné pořady o historii kanoistiky, sjezdu na divoké vodě a kanoistice obecně. V 12:30 startuje přímý přenos finále Mistrovství ČR ve vodním slalomu 2017.

Akce proběhne za finanční podpory hlavního města Prahy, Městské části Praha 7, generálním partnerem Skupina ČEZ, hlavních partnerů ČEPS, a.s., Pivovar Litovel a dalších partnerů.

Foto: Adam Svoboda

Pro více informací sledujte www.kanoe.cz  a https://www.facebook.com/CzechCanoe/