Nejlepší kajakářkou je Španělka Chourratová, Britka Woodsová podruhé na stupních

SP 212I bez české účasti nabídlo finále kajakářek v Praze – Troji úchvatnou podívanou. Závodnice hodně chybovaly, když se snažily o těsné průjezdy branek. Na to doplatila například Jessica Foxová z Austrálie nebo Jana Dukátová ze Slovenska, které si připsaly padesátivteřinovou penalizaci a skončily v závěru startovního pole.

Oproti tomu dravou a přitom čistou jízdu předvedla Britka Kimberley Woodsová, čerstvá mistryně Evropy z Tacenu a vítězka sobotního závodu kanoistek v Praze. Dlouho to vypadalo na vítězný pražský double pro tuto mladou závodnici, o pouhých 24 setin ji však nakonec přemohla Maialen Chourrautová ze Španělska, která se rovněž blýskla čistou jízdou. Třetí místo udržela i s dvěma chybami Němka Ricarda Funková.

„Už v první polovině trati mi bylo jasné, že musím jet na jistotu, zbytečně neriskovat, protože trať je opravdu obtížná. Tím spíše, když jsem viděla, jak ostatní závodnice hodně chybují, věděla jsem, že zajet čistě bylo velmi důležité a může to znamenat skvělý výsledek. A že jsem skončila jen 20 setin za Maialen je úžasné. Prožila jsem v Praze nezapomenutelný víkend. Včera první místo v soutěži kanoistek, dnes druhé místo na kajaku. Je to neuvěřitelné. Přitom je to teprve můj třetí start v seniorské kategorii. Jsem šťastná, že jsem tu mohla být,“ řekla Woodsová.

„Finálová jízda se mi povedla i přes velkou náročnost tratě. Udělala jsem pár chyb, ale jela jsem dál a udržela to. Jsem šťastná, že jsem vyhrála. Navíc nemám v úmyslu účastnit se letos všech závodů Světového poháru, protože se chci soustředit na mistrovství světa ve Francii. Pojedu tedy maximálně čtyři závody v SP,“ řekla vítězná Španělka.

Foto: Jan Homolka

Výsledky