Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Česká hlídka K1-W podlehla v boji o zlato Francouzkám!

Zlaté medaile v závodě hlídek K1-W si na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 vyjely Francouzky. Trojice Picheryová, Ferová a Gaspardová dosáhla výsledného času 264,87 s (4) a o 1,01 vteřiny porazila český tým, na který zbyla „jen“ stříbrná medaile.

Gaspard Marie  Fer Emilie Pichery Mathilde

Češky ve složení Hilgertová, Pavelková a Rihošková po prvním kole dokonce vedly, ovšem ve druhé jízdě se nevyvarovaly zbytečných doteků a šestisekundová penalizace je nakonec stála vysněný titul. „Já sama jsem ve druhé jízdě udělala jeden absolutně zbytečný šťouch a vlastně díky němu jsme přišly o zlato. Moc se za to holkám i fanouškům omlouvám,“ zlobila se na sebe po dojezdu Štěpánka Hilgertová. Kromě chyb jí ještě vadil i silný protivítr, s kterým se musely závodnice prát hlavně v úvodních částech tratě. „Je to opravdu velmi nepříjemné a nepřála bych chlapům, aby jim to odpoledne foukalo jako nám,“ uvedla na závěr česká kajakářská legenda.

Bronz nakonec vybojovaly Němky Bongardtová, Bärová a Schonbergová (268,85 – 4), které porazily čtvrté Slovenky o 0,02 s.

Paradoxem je, že jak v kategorie hlídek C1 mužů, tak i v K1 žen, skončily slovenské týmy shodně na čtvrté příčce, přičemž v obou případech zaostaly za bronzovým umístěním o neuvěřitelné dvě setiny sekundy!