Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Volf se Štěpánkem jsou mistry světa!

Volf - ŠtěpánekMistry světa v závodě deblkanoistů se na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 stali čeští reprezentanti Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek. Posádka, která ani v jediné jízdě, počínaje kvalifikací, přes semifinále a finále, nenalezla na trojském kanálu přemožitele, po zásluze zvítězila v čase 224,67 (2).

Čeští suveréni kategorie C2 byli pochopitelně po dojezdu velmi šťastní. „Já mám velmi dobrý pocit z celého našeho vystoupení tady na šampionátu v Praze. Myslím si, že jsme ve všech jízdách předvedli velmi dobrý výkon a je skvělé, že před známými a kamarádi jsme předvedli takový výkon,“ usmíval se v cíli Jaroslav Volf. Jeho kolega Ondřej Štěpánek hovořil bezprostředně po dojezdu o nervozitě před poslední jízdou. „Nevím jestli jsme byli nějak výjimečně nervózní, ani jsme neslyšeli výsledky posádek, které jely před námi. Spíš jsme se chtěli soustředit jenom na náš výkon a nakonec se to ukázalo, jako to nejsprávnější…“ Na druhém místě dojeli Němci Becker – Heinze v čase 226,86 (0) a třetí pak slovenští sourozenci Hochschornerové, kteří za stříbrnou posádkou zaostali o 2,98 sekundy.

Zbývajícím českým posádkám se ve finále až tak nedařilo. Dvojice Pospíšil – Pollert, která startovala do finále z posledního desátého místa nakonec skončila šestá s časem 237,94 (2) a Jiras s Máderem se dokonce propadli až na 9. pozici (280,52 -52), když jim rozhodčí na trati udělili padesátivteřinovou penalizaci za údajné neprojetí jedné z branek. „Opravdu neví, kde jsme měli tu kouli nabrat,“ divil se v cíli Marek Jiras. Ani jeho kolega Tomáš Máder si nebyl žádné chyby vědom. „Přísahám, že o ničem nevím. Rád se na to podívám v televizi,“ kroutil nevěřícně hlavou.