Dukátová do finále K1 postupuje jako první.

Semifinálovou jízdu kajakářek na mistrovství světa ve vodním slalomu 2006 v Praze-Tróji vyhrála, stejně jako kvalifikaci, Slovenka Jana Dukátová.

Vítězka páteční kvalifikace nenašla přemožitelku ani v dnešní semifinálové jízdě a na 410 metrů dlouhé trati s třiadvaceti slalomovými brankami a převýšení 3,6 metrů dosáhla bez jediné trestné vteřiny výsledného času 110,56 (0) s. Na druhém místě dojela Flora Pennieová z Velké Británie se ztrátou +2,11 s a třetí nejlepší čas ze všech semifinalistek dosáhla Dukátové krajanka a papírově největší favoritka závodu, úřadující olympijská vítězka a mistryně světa, Elena Kaliská, které časomíra v cíli naměřila výsledný čas 113,65 (0) s.

Z českých reprezentantek si nejlépe vedla Štěpánka Hilgertová, jejíž čas 113,73 (0) s stačil na 4. pozici. Kromě ní se do finálové desítky z domácích závodnic probojovala ještě Marie Řihošková, která na desáté, poslední finálové, pozici ztrácí na vedoucí Dukátovou +6,96 s. Smůlu měla poslední z českého kajakářského tria Irena Pavelková. Té totiž účast ve finále unikla o jediné místo. S časem 118,80 (2) skončila 11.

Kompletní složení finálové desítky: 1. Dukátová (SVK), 2. Pennieová (GBR), 3. Kaliská (SVK), 4. Hilgertová (CZE), 5. Bongardtová (GER), 6. Perovová (RUS), 7. Picheryová (FRA), 8. Oblinger-Petersová (GER), 9. Ferová (FRA), Řihošková (CZE).

Start finálové jízdy kategorie K1-Ž je podle programu naplánován na 14:00 h.