Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Estanguet potvrdil roli favorita, je mistrem světa!

Tony EstanguetMistrem světa v závodě singlkanoistů se na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 stal Francouz Tony Estanguet.

Francouzský závodník, který ani v jediné jízdě na pražském šampionátu, počínaje kvalifikací, přes semifinále a finále, nenalezl na trojském kanálu přemožitele, po zásluze zvítězil v čase 207,69 (0).

Na druhém místě skončil slovenský favorit číslo 1 Michal Martikán 209.00 (2) a třetí skončil po vynikající finálové jízdě český slalomář Stanislav Ježek. Jediný zástupce domácích barev v desetičlenném finále figuroval po semifinálových jízdách až na šestém místě, ovšem vynikající závěrečnou jízdou se dokázal protlačit na stupně vítězů. „Je to jednoznačně můj největší individuální úspěch,“ usmíval se po dojezdu český medailista, který kromě role závodníka fungoval na šampionátu také jako jeden z hlavních organizátorů. „Trochu jsem se bál, že když bych tu finálovou pokazil, tak jako vždycky, že někdo přijde a řekne, že to je tím, že jsem se plně nesoustředil na závody. Takhle to ale nikdo říct nemůže…“

Stanislav Ježek svému medailovému umístění dlouho nevěřil. Čekal v prostoru cíle a nervózně pozoroval výsledkovou tabuli. Na výkřiky českých diváků, kteří mu prorokovali, že to určitě bude medaile, odpovídal jen krčením ramen. Dokonce se nechal slyšet, že ani čtvrté místo by nebylo špatné. „Po semifinále jsem měl přece jenom velkou ztrátu, takže jsem byl raději při zemi. Když jsem ale slyšel, že Němec Pfanmöller, před finále na třetím místě, udělal šťouch, začal jsem věřit tomu, že by to mohlo vyjít,“ usmíval se.

Bezprostředně po závodu ho však rozhodně žádné bujaré oslavy nečekají. „Musíme to tady všechno sklidit a jak já to vidím, tak to bude trvat nejméně týden. Teprve až pak se někde pořádně ožeru…“ řekl na závěr.