Zlatá Dukátová zachránila Slovensko!

Jana DukatovaReputaci slovenských vodních slalomářů na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 zachránila až v posledním závodě šampionátu Jana Dukátová. Slovenská závodnice triumfovala mezi kajakářkami a získala tak vůbec první slovenské zlato na mistrovství.

Slovenka v průběhu šampionátu nenalezla na divoké vodě v Tróji přemožitelku a nejcennější kov jí po právu patří. Čas 224,09 (2) byl o více jak 3 vteřiny lepší, než jaký dosáhla druhá v pořadí Angličanka Fiona Pennieová (227,41 – 0).

Třetí místo si skvělým výkonem ve finálové jízdě zabezpečila Němka Jennifer Bongardtová (229,29 – 0), která na čtvrté místo odsunula největší favoritku závodu, slovenskou olympijskou šampiónku, Elenu Kaliskou.

Největší česká medailová naděje Štěpánka Hilgertová svou finálovou jízdu nezvládla, připsala si na své konto čtyři trestné vteřiny a nakonec skončila s časem 233,74 (4) s v celkovém pořadí až pátá. „Nebyla jsem zcela koncentrovaná, hlavně v dolní části trati a udělala jsem několik opravdu hloupých chyb,“ přiznala rezignovaně v cíli. „Je to škoda, hrozně moc jsem chtěla právě v Praze udělat medaili, ale takový je už sport…“

Druhá z českých finálových nadějích Marie Řihošková, jež po semifinále figurovala na desátém místě, si nakonec lehce polepšila a její čas 235,42 (4) ji nakonec vynesl na konečné 8. místo.