Kvalifikaci kajakářů vyhrál Walsh

Cambel WalschKvalifikaci kajakářů na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 vyhrál stříbrný medailista z olympijských her v Aténách 2004, Brit Campbell Walsh. Dvě kvalifikační jízdy zvládl na trati se 23 brankami za 206,95 a bez trestných sekund. Druhý nejlepší výkon předvedl v konkurenci 113 závodníků Ital Daniele Molmenti (207,03, 0 trestných sekund a třetí skončil Polák Grezgorz Polaczyk (209,14, 0 trestných sekund)
V seznamu čtyřiceti závodníků, kteří se představí v sobotním semifinále od 15:00 hod, figurují také všichni tři čeští reprezentanti.
Z tria kajakářů podal ve čtvrtek na umělé slalomové dráze v Troji nejlepší výkon Ondřej Raab. Ze 43. místa po prvním kole se kvalitní jízdou ve druhé jízdě vypracoval na 18. příčku.
„Spodní část tratě je rozhodující a já v ní v první jízdě udělal velkou chybu. Spadl jsem do válce, navíc bez rychlosti,“ vysvětloval zaváhání Raab. S druhou jízdou byl spokojenější. „U kvalifikace je pro mě důležité, abych měl dobrý pocit z jízd. Teď mám takový normální,“ dodal.
Tomáš Kobes obsadil v kvalifikaci 24. místo, Lukáš Kubričan byl 27.
Semifinále kajakářů je na programu v sobotu od 15.00 hod , finále od 17.30 hod.