Kvalifikaci deblkanoistů vyhráli Volf se Štěpánkem

Kvalifikaci deblkanoistů na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 vyhráli bronzoví medailisté z olympijských her v Aténách 2004, domácí dvojice Jaroslav Volf, Ondřej Štěpánek. Dvě kvalifikační jízdy zvládl na trati se 23 brankami za 225,78  a bez trestných sekund. „Pro mě je nejdůležitější, že mám z obou jízd výborný pocit a bylo by to stejné, kdybychom skončili pátí, nebo desátí. Těší nás, že jsme obě jízdy zajeli čistě a navíc jsme ani nemuseli jet úplně naplno,“ řekl v cíli kvalifikace Ondřej Štěpánek. Česká posádka přitom deklasoval zbytek startovního pole, vždyť druhá posádka v pořadí Angličani Bowman se Smithem měla na české reprezentanty ztrátu +7,52 s.
Třetí pak skončila dvojice Simon – Simon z Německa s časem 235,17 (0)
V seznamu dvaceti posádek, které se představí v sobotním semifinále od 16.10 hod, figurují kromě vítězů i všechny zbývající české páry.
Jiras s Mádrem obsadili v kvalifikaci 12. místo,  Pospíšil s Polleretem skončili na posledním postupovém místě, tedy dvacátí.
Semifinále deblkanoistů je na programu v sobotu od 16.10 hod , finále pak od 18.00 hod.