Fan Shop
2019 ICF CSL World Cups - Lee Valley | Bratislava | Ljubljana | Markkleeberg | Prague

Česká hlídka C1 má stříbro, mistry světa jsou Němci!

Mistry světa v závodě hlídek C1 se na mistrovství světa ve vodním slalomu v Praze-Troji 2006 stali Němci. Tým ve složení Pfanmöller, Bettge, Benzen vcelku s přehledem získal nejcennější sadu medailí, když trať v součtu obou kol zvládli za 233,24 s (2).

Stefan Pfannmöller Jan Benzien Nico Bettge

Vynikající jízdu předvedli Češi. Sestava Tomáš Indruch, Jan Mašek a Stanislav Ježek zajela skvěle především druhou jízdu a s časem 237,68 s zaostala za vítězi o +4,44. „Na zlato bychom možná měli, kdyby Němci udělali v té druhé jízdě nějakou chybu. Jenže bohužel oni jeli prakticky bezchybně, takže na nás zbylo pouze stříbro,“ krčil rameny bezprostředně po dojezdu Stanislav Ježek. Pak se na chvíli zamyslel a dodal. „Já sice říkám pouze stříbro, ale to je trošku nadsázka. Je to super úspěch…“ Tahoun české hlídky Tomáš Indruch si pochvaloval především styl, jakým čeští reprezentanti zvládli druhou jízdu. „Z té mám skvělý pocit. Jeli jsme perfektně, lodě konečně klouzaly, tak jak mají. Snad to tak půjde i zítra,“ řekl v narážce na nedělní individuální semifinálové a finálové jízdy C1.

Bronzové medaile nakonec poputují do Velké Británie zásluhou trojice Florence, Macintosh, Goddard. Britové zajeli čas 245,51 (4) a čtvrté Slováky porazili o neuvěřitelných 0,02 s.