Prskavec odstartoval sezónu vítězně. V Troji bude obhajovat loňské prvenství

jiraaust3Již za čtyři měsíce se aktuálně nejlepší český kajakář Jiří Prskavec popere o další titul ve světovém poháru doma v Praze – Troji. Sezónu odstartoval vítězstvím na Australian Open v Penrithu.

Bronzový z Ria Prskavec se představil v prvním závodě letošní sezóny. Zvítězil v kvalifikaci, semifinále a s více než dvousekundovým náskokem na stříbrného Američana Michala Smolena i ve finále. Bronzovou pozici obsadil Brit Joe Clark, vítěz posledních Olympijských her.

Kudejova podium m„Jezdí se mi úplně super, dneska bych vyhrál i se šťouchem,“ uvedl těsně po jízdě Prskavec. „Podobný kousek se mi povedl i před třemi lety a v téže sezóně jsem získal medaili z Mistrovství Evropy i Světa. Doufám, že letos to bude přinejmenším stejně úspěšný.“ Ani ne čtyřiadvacetiletý český fenomén tak nepřímo slibuje další rok velkých medailí pro Českou republiku.

Mezi ženami se neztratila kajakářka Kateřina Kudějová. Finalistka z loňské Olympiády, když skončila druhá za domácí favoritkou Jessicou Foxovou.

„Na první závod určitě dobrý - ten bývá vždycky nejtěžší. Ale z té poslední jízdy jsem trochu zklamaná, začátek byl celkem dobrý a pak už se mi nepovedla žádná brána - nějak jsem vytuhla. Ale máme se tady dobře, máme tu teplo, ve volném čase si užíváme Austrálii. Každý rok se do Austrálie ráda vracím, zbožňuju ji,“ řekla Kudějová po závodu.

Prskavec i Kudějová budou opět jedními z hlavních taháků Světového poháru v Praze – Troji, který se do našeho hlavního města vrací již po patnácté (16 – 18. 6. 2017).

Výsledky najdete na: www.canoeliveresults.com  nebo www.canoe.org.au/.