Trnávka rozhodne o nominaci reprezentantů do Troje

trnavkasobota2017 112O složení reprezentačního týmu ve vodním slalomu se rozhodne o nadcházejícím víkendu v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ nakonec na řece Trnávce místo původně plánované Roudnice. Na náročné a nevyzpytatelné trati tak o šanci bude bojovat i Štěpánka Hilgertová, které má šanci dostat se do reprezentace potřicáté za sebou, první dva nominační závody si jí však nepovedly.

Napínavé souboje uvidíme i mezi kajakáři, kde se stále bojuje jen o dvě reprezentační místa k již nominovanému bronzovému olympionikovi Jiřímu Prskavcovi. Do reprezentace má nakročeno Ondřej Tunka, vítěz první závodu, a Vít Přindiš, vítěz 2. Českého poháru Skupiny ČEZ. Bez šance není ani aktuálně čtvrtý v průběžném pořadí Vavřinec Hradilek.

Kajakářka Kateřina Kudějová by o reprezentační místo po prvním a druhém místě minulý víkend neměla přijít. Mezi singlkanoisty je v čele olympionik Vítězslav Gebas a mezi kanoistikami mistryně ČR Tereza Fišerová. O vítězství mezi deblíři se budou opět přetahovat vyrovnané týmy Kašpar – Šindler a Karlovský – Jáně.

Zajímavé budou novodobé souboje mixu deblkánoi. První závod se nejlépe vyvedl dvojici Tereza Fišerová a Jakub Jáně, minulou neděli byla nejlepší dvojice Foltýsová - Vrzáň.
Ze čtyř závodů se do nominace započítají tři nejlepší výsledky podle pořadí. Za první místo je jedenáct bodů, za druhé devět a jeden bod obdrží ještě desátý finalista.

Auto na rok od společnosti AutoTreid

Cena pro nejlepšího vodního slalomáře za rok 2017 „Automobil na jeden rok od společnosti Autotreid“ představuje zapůjčení osobního automobilu Škoda Octavia Ambition v hodnotě cca 500.000,- Kč na jeden rok. Součástí této ceny je kompletní havarijní pojištění, povinné ručení, dálniční známka, kompletní servis, sada letních i zimních pneumatik, atd. Jediným nákladem pro výherce budou pohonné hmoty. Tuto cenu vyhrává závodník s nejvyšším CELKOVÝM součtem bodů ze všech závodů ČP ČEZ. Žádný závod se neškrtá.

Odkazy:
Aktuální stav nominace zde: http://www.slalom-world.com/index.php?act=10&idz=53
Live výsledky So+ NE sledujte na http://bit.ly/2017CPCEZ-Trnavka-2
Live Stream na CzechCanoe YouTube www.youtube.com/czechcanoe
– všechny streamy z ČP ČEZ: http://bit.ly/2017CPCEZ-youtube
Finále A sobota: https://youtu.be/fZM8YKKmpiQ?list=PLSgggDJJdVa5nmvdMw_rGyZf4UkRVObwb
Finále A neděle: https://youtu.be/VRqxBWX6o38?list=PLSgggDJJdVa5nmvdMw_rGyZf4UkRVObwb
Fotky na www.zonerama.com/kanoe

Jednotlivé jízdy závodníků lze prohlížet i zde (+ možnost různého filtrování dle oddílu, výrobce a typu lodě, sdílení, stahování videí atd.) www.dartfish.tv/czechcanoe

Pro další aktuality, fotografie a videa sledujte náš kanál https://www.facebook.com/CzechCanoe/