Nová jména v reprezentaci, Hradilek a Hilgertová na SP

hilgertovaAO složení reprezentačního týmu ve vodním slalomu se rozhodlo dnes, v neděli v rámci 4. Českého poháru Skupiny ČEZ na řece Trnávce. Překvapivé výkony podali zejména mladí reprezentanti. Ostřílené hvězdy jako Štěpánka Hilgertová a Vavřinec Hradilek nakonec braly celkově jen čtvrtá nominační místa.

Ty jim ale umožňují start na závodech Světového poháru. Hradilek ani Hilgertová ale nebudou mít šanci bojovat o medaile třeba na nadcházejícím mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu.

Hradilek Trnavka„Byl jsem hodně překvapený výkony mladých závodníků, jako byl například Matyáš Lhota a Vašek Chaloupka. Ve všech kategoriích se dokázali přesadit mladí závodníci,“ hodnotí výsledek nominace vodních slalomářů šéftrenér Jiří Pultera. „Kategorie kajakářů a kajakářek je hodně vyrovnaná, takže to, jak to skončilo i pro ostřílené olympioniky, jako je Vávra Hradilek, nebo Štěpánka Hilgertová, jen dokazuje, jaký je momentálně stav v těchto kategoriích. Za rok to zase může dopadnout jinak.“

Napínavé souboje mezi kajakáři připojily k již nominovanému bronzovému olympionikovi Jiřímu Prskavcovi ještě dvě jména. ME a MS nakonec pojede s Ondřejem Tunkou a Vítem Přindišem. Olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek skončil v nominaci čtvrtý a pojede tak Světové poháry.

Kajakářka Kateřina Kudějová dnešním vítězstvím suverénně potvrdila dominanci. Již v sobotu po třetím kvalifikačním závodě bylo jasné, že další místa pro evropský a světový šampionát mezi kajakářkami obsadí Karolína Galušková a Amálie Hilgertová, devatenáctiletá neteř slavnější Štěpánky, která skončila celkově čtvrtá.

Mezi kanoistikami si celkově nejlépe vedla mistryně ČR Tereza Fišerová před Monikou Jančovou, vítězkou nedělního závodu, a Evou Říhovou.

Mezi singlkanoisty je v čele olympionik Vítězslav Gebas, no nedělní závod se nejlépe povedl bronzovému z juniorských ME Václavu Chaloupkovi, kterému stačilo na celkové 4. místo. V reprezentaci tak ke Gebasovi přibyde Matyáš Lhota a Michal Jáně. Juniorskému mistru Evropy a vicemistru světa z loňského roku k nominaci pomohlo dnešní páté místo.

Tunka K1Na ME a MS bude kategorie C2 ve složení Ondřej Karlovský, Jakub Jáně a Jonáš Kašpar, Marek Šindler. Třetí nakonec pak Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Díky menším odstupům odsunuli na čtvrtou příčku Vojtěcha a Tomáše Hegerovy.

Foto: Adam Svoboda


Odkazy: Aktuální stav nominace zde: http://slalom-world.com/index.php?act=10&idz=53
Výsledky So+ NE sledujte na http://bit.ly/2017CPCEZ-Trnavka-2
Live Stream na CzechCanoe YouTube www.youtube.com/czechcanoe
– všechny streamy z ČP ČEZ: http://bit.ly/2017CPCEZ-youtube
Fotky na www.zonerama.com/kanoe
Jednotlivé jízdy závodníků lze prohlížet i zde (+ možnost různého filtrování dle oddílu, výrobce a typu lodě, sdílení, stahování videí atd.)
www.dartfish.tv/czechcanoe