Loni bronzová dvojice Karlovský a Jáně se těší do Troje

AAA 7002Před necelým rokem si na světovém poháru v Praze – Troji vyjeli cenný bronz. Dvojice deblkánoistů Ondřej Karlovský a Jakub Jáně letos ovládli českou nominaci na Trnávce a čeká je boj o evropské medaile v Tacenu. S jakými pocity se připravují na obhajobu třetího místa v Praze, nám řekli v rozhovoru.

Jak se těšíte na start na SP v Troji a jakou očekáváte podporu od rodiny a přátel? Bude jich hodně?
Závody v pražské Troji máme hrozně rádi. Pravidelně SP v Troji je nejnavštěvovanější akcí z hlediska celé série pohárů. To, že to máme na domácí trati, kde pravidelně trénujeme, je pro nás výhodou. Rodina a naší přátelé si naše vystoupení nenechají ujít.

Máte rádi podporu v hledišti, nebo býváte i nervózní?
Podpora nás nabíjí pozitivní energií. Diváci v Troji bývají úžasní. Podporuji i závodníky z ostatních států a to dodává na atmosféře. Nervozita je součástí. Kdyby nebyla, tak je něco špatně.

Jaké ambice máte letos pro Troju a celkově v sezoně?
Letos by pro nás bylo úspěchem se probojovat do finále na ME a MS. Přes zimní přípravu jsme toho moc nenatrénovali. Ondra měl zlomené žebro, tak jsme veškeré sezónní plány museli upravit.

Kde na světě se vám jezdí nejlépe a na co máte nejkrásnější vzpomínky?
Každá trať má svoje. V poslední době jsou moderní umělé slalomové dráhy. Od závodění v divokých peřejích se opouští. Z hlediska pořádání sportovních akcí je určitě výhodou neproměnné slalomové prostředí, ale příroda má z pohledu závodníka větší „sexappeal“. Rádi závodíme na přírodních tratích u nás v ČR (tj. Špindlerův mlýn nebo Lipno).

Foto: Jan Luxík