Italka Hornová nejlepší v kvalifikaci kajakářek, Kudějová třetí

SP 34Odpolední program pátečních kvalifikací Světového poháru ve vodním slalomu v Praze – Troji pokračoval jízdami C2 mix, kajakářek a singlkanoistů. Z českých kajakářek se nejlépe vedlo Kateřině Kudějové, třetí nejlepší v kvalifikaci.

V kategorii C2 moc se představily čtyři lodě s trojnásobnou českou účastí. Nejlépe se vedlo dvojici Tereza Fišerová – Jakub Jáně, kteří dokázali předvést nejčistější jízdu a porazili další talentovanou dvojici Veronika Vojtová – Jan Mašek.

SP 40Třetí místo vybojovala dvojice Foltysová – Vrzáň: „Nebylo to ideální, ale tak na postup to stačilo v pohodě,“ řekla Sabina Foltysová.
„Nezvolili jsme úplně správnou taktiku, musíme to do další jízdy lépe promyslet, ať to k něčemu vypadá. Nejsme zatím moc sladění, tak snad to bude zítra lepší,“ doplnil Jakub Vrzáň.

Vítězný pár také nebyl na 100% spokojený. Tereza Fišerová komentovala jízdu: „Nabrali jsme 12 trestných vteřin, z toho pár šťouchů bylo nevyhnutelných, protože jsme prostě jeli napřímo. Ale některé jsme si prostě jen neohlídali, to bylo nešťastné. Celkově nám ale tahle spolupráce sedí, i když trénujeme každý sám. Stačí pak se před závodem projet a je to dobré.“

„Já si užívám, že jsem absolvoval jízdu ještě s někým jiným v páru než s Ondrou Karlovským. Ani nijak nepociťuji, že už jsem absolvoval druhou jízdu, fyzicky jsem na tom dobře. Děláme to hlavně pro radost. Jelo se nám dobře, snad je na nás vidět, že si to užíváme a že je to pro nás hlavně zábava,“ řekl její parťák Jakub Jáně.

Čtyři želízka v ohni měla kvalifikace kajakářek. Jako první se na start připravila Amálie Hilgertová: „Řekla bych, že to bylo úplně příšerné. V Troji bych měla jet o dost líp. Rozhodil mě sice vítr, ale nemělo by mi to vadit natolik, abych šťouchla hned první protivodu. Asi budu muset jít druhou jízdu,“ zhodnotila Amálie Hilgertová, 23. v pořadí.

Ani Karolína Galušková nepředvedla čistou jízdu. „Jela jsem rychle, ale dotkla jsem se a nemyslím, že ty dotyky nyly kvůli větru. Můžu si za to sama. Co zlepšit – nedotýkat se branek,“ zhodnotila 29. pořadí. Galuškové se povedlo vybojovat semifinálové místo ve druhé jízdě.

Jen o místo před ní skončila jízda Štěpánky Hilgertové. „Vyrazila jsem v klidu a pohodě, těžké kombinace zvládla v klidu, ale branky číslo 14-15 vypadají, že jsou za sebou a nemohla jsem se k nim dobře dostat, asi jsem je trochu podcenila. Závodila jsem už i v horších podmínkách, ale ten vítr není úplně ideální,“ dodala Štěpánka.

Jediné postupové místo si vybojovala mistryně světa Kateřina Kudějová: „Čistá jízda, jasný postup, ideální kvalifikace. Musím říct, že jsem si to hlídala, aby se nic nestalo. Motivace vyhrát doma vždy je, tady je to úžasné.“

Nejlépe si mezi kajakářkami vedla Italka Stefanie Hornová před Slovenskou Janou Dukátovou.

Výsledky

Foto: Jan Homolka