Poslední den v Tróji - zlato a stříbro pro slovenské kajakářky, stříbro pro deblisty Koplíka a Vrzáně

VrzanKoplik
Stříbrní deblisté Tomáš Vrzan a Jakub Koplík
Finálovými jízdami kajakářek a deblkanoistů dnes skončily závody v Tróji, které jsou závěrečnou částí série letošního Světového poháru ve vodním slalomu. V deblkanoích zvítězili Slovinci Sašo Taljat a Luka Božic a česká dvojice Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň získala stříbro, což jim nakonec vyneslo i celkové třetí místo ve Světovém poháru.

Zlato v deblech získali Slovinci Tatjat a Božic, Koplík s Vrzáněm stříbrní!

TaljatBozic
Sašo Taljat, Luka Božic
Finálová jízda deblkanoí se nejlépe vydařila slovinské posádce Sašo Taljat a Luka Božic, kteří startovali jako druzí, ale až do poslední desáté jízdy nedokázal jejich skvělý čas 100.86 nikdo překonat. Nejvíce se mu přiblížila česká posádka Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň s časem 102.99, která nakonec získala stříbro. Třetí dojeli Britové David Florence a Richard Hounslow za 103.34. Celkovými vítězi Světového poháru se stali Peter a Pavol Hochschornerovi (SVK), kterým sice dnešní finále úplně uniklo, ale výborné výsledky z předchozích závodů série jim Světový pohár dopředu pojistily.

Kompletní výsledky finále deblkanoistů zde.

Slovenské kajakářky mají zlato i stříbro, Dukátová vyhrála pohár

KaliskaElen
Elena Kaliská
V dramatickém finále kajakářek ovládly první dvě místa slovenské závodnice. Zlato s nejlepším časem získala zkušená veteránka Elena Kaliská s časem 105.59, stříbro s časem 106.04 Jana Dukátová, která se tak zároveň stala celkovou vítězkou letošní série Světového poháru. Třetí překvapivě dojela Ruska Marta Charitonová s časem 106.71, bronzová medaile tak těsně o devět setin sekundy unikla Claudii Baer (GER).

Kompletní výsledky finále kajakářek zde.

Deblové semifinále vyhrála dvojice Schröder-Henze, favorité Hochschornerovi nepostoupili

Schroeder-Henze
David Schröder, Frank Henze
Přesvědčivý výkon podali v semifinále deblkanoistů David Schröder a Frank Henze (GER), kteří zajeli čas 102.38. Druzí byli Michail Kuzněcov a Dimitrij Larionov (RUS) s časem 103.16 a třetí čeští reprezentanti Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň s časem 104.51.

Obrovské překvapení přinesla chyba  mistrů světa bratrů Hochschornerových (SVK), kteří neprojeli branku a do finále se tak nepodívají. Jejich reprezentační kolegové bratranci Ladislav a Peter Škantárovi, vítězové kvalifikace, dojeli šestí. Těsně unikla účast ve finále české dvojici Václav Hradílek a Štěpán Sehnal, kteří obsadili 11. příčku.

Kompletní výsledky semifinále deblkanoistů zde .

Druhý den v Tróji - zlato pro Hradílka, Světový pohár pro Ježka

HradilekVav2Druhý den Světového poháru ve vodním slalomu v Tróji ozdobil svou zlatou jízdou kajakář Vavřinec Hradílek. Z dalších favorizovaných Čechů dojela singlkanoistka Kateřina Hošková nakonec stříbrná a singlkanoista Stanislav Ježek sice až čtvrtý, ale i toto umístění mu vyneslo celkové vítězství v letošním Světovém poháru. V celkovém hodnocení uspěl i Vavřinec Hradílek, který získal druhé místo. V Tróji se totiž koná závěrečný podnik této prestižní série.

„Bez diváků by bylo vítězství daleko těžší, skvěle mě hnali do cíle. Jsem moc rád, že tady byla taková konkurence, jet proti mistrům světa a Evropy je vždycky paráda,“ říká Vavřinec Hradílek.

Vavřinec Hradílek má zlato! Třetí Kauzer získal Světový pohár

HradilekVav
Vavřinec Hradílek
Finále mužských kajaků se proměnilo v pokračování souboje Vavřince Hradílka (CZE) a úřadujícího mistra světa Daniele Molmentiho (ITA). V dramatickém závěru však Ital, startující díky semifinálovému vítězství jako poslední, nedokázal Hradílkův finálový čas 88.60 překonat. Zaostal však za ním o pouhopouhých 5 setin sekundy. Vavřinec Hradílek si tedy z Tróji odnáší zlato, Molmenti stříbro.

Na bronzové příčce skončil jeden z nejlepších kajakářů současnosti Peter Kauzer (SLO) s časem 90.02, který se tím zároveň stal celkovým vítězem letošního Světového poháru. Na Luboše Hilgerta (CZE) s časem 90.19 zbyla nakonec až čtvrtá příčka.

Kompletní výsledky finále mužských kajaků zde.

Zlatá Rosalyn Lawrence si vyjela i vítězství ve Světovém poháru

LawrenceRos
Rosalyn Lawrence
Finále singlkanoí žen zajela nejlépe Australanka Rosalyn Lawrence s časem 118.10 a díky tomu získala i celkové vítězství ve Světovém poháru, protože její největší konkurentka v letošní sérii Leanne Guinea (AUS) skončila až šestá. Kateřina Hošková (CZE), v předchozích jízdách vždy první, dojela za mohutného povzbuzování diváků v rozhodující finálové jízdě druhá s časem 121.20. Třetí místo získala Caroline Loir (FRA).

Kompletní výsledky singlkanoí žen zde .

Finále singlkanoí vyhrál Slafkovsky, Ježek až čtvrtý, ale vyhrál Světový pohár

SlafkovskyAlex
Alexander Slafkovsky
Singlkanoím nakonec kraloval Alexander Slafkovsky (SVK), který zajel čas 94.85 a z Tróje si odveze zlatou medaili. O pouhých osm setin za ním dojel stříbrný Francouz Denis Chanut Gargaut. Třetí místo získal David Florence (GBR) s časem 96.50.

Český favorit Stanislav Ježek navzdory perfektním výsledkům z kvalifikace i semifinále chyboval a skončil až na 4. místě, to mu však zajistilo vítězství v celkovém pořadí letošního Světového poháru, jehož závěrečný podnik se jede právě v Tróji.

Kompletní výsledky finále mužských singlkanoí zde .

Hošková suverénně zvládla i semifinále

HoskovaKat
Kateřina Hošková
Čistou a bezchybnou jízdou si Kateřina Hošková (CZE) v singlkanoích žen podržela pozici favoritky, po kvalifikaci zvítězila i v semifinále. Přestože v cílové rovince zvolnila, s přehledem zajela nejlepší čas 121.84. Druhý nejlepší čas semifinále 125.47 patří Mallory Franklin (GBR) a třetí byla o deset setin sekundy Qianqian Teng (CHN).

Kompletní výsledky semifinále singkanoí žen zde.